Popularne posty

czwartek, 2 listopada 2017

Leśne zadumanie

            Kocham las. Kocham spacery po lesie dlatego, że jest to miejsce gdzie mogę uciec od życia, od problemów, od siebie. Gdzie mogę siebie tak naprawdę odnaleźć. Gdziemogę wysłuchać swoich myśli i przeanalizować je. Gdzie mogę przede wszystkim podziwiać piękno. To piękno na które jako ludzie mamy wpływ, choć nie potrafimy go stworzyć.

             Nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie, bez żadnych wyrzutów sumienia potrafią zaśmiecać otoczenie. Widać tu egoizm, ponieważ las to mieszkanie wielu istot. Z premedytacją piszę istot, bo las zamieszkują nie tylko zwierzęta ale też ptaki czy owady. A one mogą tracić życie przez bezmyślność człowieka, przez zaśmiecanie ICH domu.

               Nie potrafię tego zrozumieć 😐   Swoje dzieci uczę szacunku i tego, że nie wolno zaśmiecać s co za tym idzie niszczyć otoczenia.

                Szkoda, że ludzie nie cenią tego co dostają. Nie cenią tego co nie należy do nich.

                Szkoda

                 Las jest dla mnie miejscem odskoczni. Las to miejsce gdzie łapię oddech. Gdzie spacer sprawia, że ładuję akumulatory i psychicznie odpoczywam. Mam nadzieję że ludzie zaczną szanować las i zaczną dbać o to wspaniałe miejsce.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz